Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Litija Bateriju Sūtīšana

Saistībā ar aviācijas nozares pieaugošajām bažām par Litija bateriju pārvadāšanu, ICAO/IATA noteikumi, kas regulē šādus pārvadājumus ir tikuši padarīti stingrāki, kā rezultātā aviokompānijas ir kļuvušas arī daudz striktākas to piemērošanā.

Šādu sūtījumu droša pārvadāšana ar avio transportu un pilnīga atbilstība ICAO/IATA noteikumiem ir Nosūtītāja atbildība. Saistībā ar to IATA ir izstrādājusi ceļvedi, lai palīdzētu Nosūtītājiem izprast un izpildīt šos noteikumus.

Klienta numuram, ar kuru paredzēts veikt sūtījumu ar tādām litija baterijām, kuras jāuzrāda pavaddokumentos vai uz sūtījuma marķējuma, ir nepieciešama iepriekšēja klienta numura apstiprināšana bīstamo kravu pārvadāšanai.

Litija metāla baterijas, kas iepakotas saskaņā ar IATA bīstamo kravu pārvadāšanas noteikumu 968 iepakošanas instrukcijas otro sadaļu (PI 968 Section II) – loose lithium metal batteries – ir aizliegtas pārvadāšanai DHL Avio ekspreša tīklā.

Litija jonu baterijas, kas iepakotas atbilstoši Iepakošanas instrukcijai 965 ir aizliegts pārvadāt pasažieru lidmašīnās, tādēļ DHL Express pakalpojums šādam sūtījumam var nebūt pieejams.

Bojātas baterijas

 Litija baterijas, kuras ir bojātas vai pastāv risks ka ir bojātas, rada lielu drošības risku personālam un īpašumam, un tos nav atļauts pārvadāt gaisa kuģī ne pie kādiem apstākļiem.
 Ja bojāta litija baterija ir ielikta klēpjdatorā, mobilajā tālrunī vai citā ierīcē, bateriju jāizņem ārā lai DHL varētu pieņemt šo sūtījumu.